Hiszpania - Holandia. Robben i van Persie ośmieszyli Hiszpanów [RELACJA]

Paweł Słójkowski 13.06.2014
Arjen Robben cieszy się po bramce strzelonej Hiszpanom
Arjen Robben cieszy się po bramce strzelonej Hiszpanom, foto: PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Hiszpania przegrała swój pierwszy mecz na piłkarskich mistrzostwach świata w Brazylii. Rewelacyjni Holendrzy ograli ich 5:1.

Relacja na żywo:

53 min. - Gol dla Holandii! Robben strzela bramkę po dośrodkowaniu Blinda. To druga asysta tego zawodnika w tym spotkaniu. Jak odpowie Hiszpania?

46 min. - Zaczynamy drugą połowę meczu. W pierwszej zespoły pokazały, że to starcie dwóch godnych siebie rywali

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że warto czekać na drugą odsłonę spotkania. Co zrobił van Persie ... Dośrodkowanie z lewej strony zaskoczyło obronę, napastnik Holandii musiał przyjmować piłkę na klatkę piersiową, żeby stanąć do sytuacji sam na sam z Casillasem - a przynajmniej tak się wydawało.

Zamiast tego zdecydował się na szalenie efektowny strzał głową i przerzucił bezradnego bramkarza. Genialna bramka, klasa światowa!

44 min. GOL DLA HOLANDII! Rewelacyjna bramka van Persiego!!!

42 min. - przepiękne podanie Andresa Iniesty, wydawało się, że nie może zobaczyć wbiegającego w pole karne Silvy, ale jednak posłał piłkę perfekcyjnie i dał koledzy sytuację sam na sam. Niestety, Silva próbował lobować bramkarza, nie udało się

35 min. - Holendrzy próbują szybkich ataków, ale Hiszpanie grają czujnie w obronie. A po odbiorze lub stracie swoich przeciwników znowu zaczynają taką grę, jaką lubią najbardziej. Wymieniają wiele podań i zmuszają piłkarzy "Oranje" do biegania.

A tutaj radość Hiszpanów po bramce Alonso:

30 min. - Kibice w internecie rozpoczęli rozważania dotyczące tego, czy Diego Costa nie przewrócił się zbyt łatwo w polu karnym:

27 min. - 1:0 dla "La Furia Roja". Xabi Alonso pewnie wykorzystał jedenastkę po faulu na Diego Coscie. Mistrzowie świata prowadzą i potwierdzają swoją przewagę, która narastała z minuty na minutę. W tym wypadku sędzia podjął słuszną decyzję, obrońcy nawet nie protestowali.

27 min. - Rzut karny dla Hiszpanii!

20. min - Zarysowuje się przewaga Hiszpanów , z każdą minutą jest coraz bardziej wyraźna. Tiki-taka w grze, jednak póki co bez efektów. Holendrzy starają się przerywać akcje swoich rywali, ale dopuszczają ich zbyt blisko swojego pola karnego. To może mieć poważne konsekwencje

13. min - Świetna akcja Hiszpanów , ale wspomniany przed chwilą Costa pogubił się w polu karnym Holandii. David Silva zachował w tej sytuacji zimną krew i ładnie odnalazł napastnika swojego zespołu

10 min. - Diego Costa nie będzie miał łatwego życia podczas tego mundialu. Brazylijska publiczność wygwizduje go przy każdym kontakcie z piłką. Ma mu za złe, że zrezygnował z gry w reprezentacji Brazylii i wybrał Hiszpanię